Továbbjutottunk! Jászberényi FC-Mosonmagyaróvár 2-1 (0-1)

A Magyar Kupa hatodik fordulójában a másodosztályú Mosonmagyaróvár együttesét fogadta csapatunk. Vezetőedzőnk, Arany László több olyan játékosnak is bizalmat adott, akik a bajnokságban kevesebb lehetőséget kaptak.

Jászberényi FC-Mosonmagyaróvár 2-1 (0-1)

Gyöngyös, 300 néző, vezette: Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Skover Péter)

Jászberény: Menczeles – László (Hevesi-Tóth, 60.), Szanyi, Ilkovics, Fejes – Szemere, Győrfi (Sándor I., 73.), Ludasi – Herczeg, Szanku (Farkas, 60.), Svedyuk. Edző: Arany László.

Mosonmagyaróvár: Somogyi – Zsirai, Vágó, Forgács, Darázs – Bartos (Kozma, 62.), Kovács B., Katona (Bakos, 58.) – Kovács Á. (Szabó V., 78.), Stieber, Eszlátyi. Edző: Várhidi Péter.

37. perc: Bal oldali beadás után Bartos Julian lőtt a hálóba, 0-1.

44. perc: Szanyi indította Szemerét, aki lefutotta védőjét, majd szétforgácsolta a felső lécet.

67. perc: Győrfi forintos labdát tálalt Svedyuk elé, aki kicselezte Somogyit, majd 10 méterről hálóba helyezett, 1-1.

80. perc: A vendégek tizenhatosán belül Forgács kezén csattant a labda, ám a játékvezető tovább engedte a játékot. Ilkovics a felezővonalnál szabálytalanul állította meg az óvári kontrát, a játékvezető pedig azonnal a piros lapot mutatta fel védőnknek.

88. perc: Herczeget buktatták a tizenhatoson belül, Hevesi-Tóth Tamás magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt tizenegyest, 2-1.

Csapatunk óriási bravúrt hajtott végre a továbbjutás kiharcolásával. Nem csak azért, mert magasabb osztályban szereplő, profiligás gárdát búcsúztatott, hanem azért is, mert a mindent eldöntő gólt emberhátrányban szerezte meg.