Öt élvonalbeli csapat is búcsúzott …

A legjobb 16 közé jutásért megrendezett fordulóban a Kisvárda simán nyert az MTK ellen, a Honvéd pedig hosszabbítás után győzött Zalaegerszegen. Ugyanakkor a Puskás Akadémia meglepetésre kikapott az ETO-arénában, a DVSC hosszabbításban Kecskeméten, míg a Mezőkövesd tizenegyesekkel Szegeden.

A Fradi a papírformának megfelelően kiütötte a Tököl együttesét, míg az Újpest a hajrában szerzett góllal nyert Budafokon. A Gyirmót tizenegyesrúgásokkal verekedte át magát a Haladáson. A Békéscsaba 3-0 után saját magának tette nehézzé a továbbjutást az ESMTK otthonában. A harmadosztályú Nagykanizsa hosszabbításban verte a Tatabányát, míg a Cegléd nyert a megyei bajnokságban szereplő Szegedi VSE otthonában.

Eredmények: Jászberényi FC-Vasas 0-1, Kisvárda-MTK 4-1, ZTE-Honvéd 0-1 (hosszabbítás után), Győri ETO-Puskás Akadémia 1-0, Kecskemét-DVSC 2-1 (h.u.), Szeged-Mezőkövesd 1-1 (tizenegyesekkel: 3-1), Tököl-FTC 0-7, Budafok-Újpest 1-2, Haladás-Gyirmót 0-0 (tizenegyesekkel: 2-3), Aqvital FC Csákvár-Pécs 2-0, ESMTK-Békéscsaba 2-4, Nagykanizsa-Tatabánya 1-0 (h.u.), SZVSE-Cegléd 0-2

A Kazincbarcika-DVTK találkozót ma 19.30-kor, a BVSC-MOL Fehérvár és a III. Kerületi TVE-Paks mérkőzéseket november 3-án rendezik.