Négy meccs, négy győzelem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mióta 2018. november tizenegyedikén, az ESMTK elleni pesterzsébeti meccs 92. percében Bartha Roland bevette Menczeles Iván kapuját, nem kapott gólt csapatunk. Az akkori 3-1-es vereség Arany László vezetőedző állásába került. Azóta Huszkák Géza irányításával lejátszottunk négy bajnoki mérkőzést, négy győzelmet arattunk, az utolsót a hét végén, idegenben a Tállya ellen …

• Kísértetiesen hasonló kilencven percet vívtunk vasárnap, mint a tavaszi nyitányon a Gyöngyös ellen – elevenítette fel a hétvégi találkozót csapatunk vezetőedzője, Huszák Géza. – A Tállya még nincs biztonságban a kiesés elleni harcban, minden pontra égetően szüksége van. Ennek megfelelően teljesen visszaállt kapuja elé. Jól kezdtünk, harminc perc alatt 3-4 ajtó, ablak ziccert is kidolgoztunk, de csak egyet értékesítettünk. Vezetésünk után sem nyílt ki azonban vendéglátónk, továbbra is “bunkerfocit” játszott. A szünet után is uraltuk a meccset, de hiányzott az igazi dinamika a játékunkból, s nem tudtuk bebiztosítani győzelmünket. Bár Miski Zolinak egyetlen alkalommal sem kellett védenie, azért mint tudjuk, az egy gól előny, nem előny. A futballban benne van, hogy egy lecsorgó, megpattanó labdából helyzet nélkül is lehet gólt szerezni, szóval csak a lefújás után nyugodhattunk meg. A látottak alapján úgy érzem, győzelmünk mindenképpen megérdemelt.

Négy meccs, négy győzelem, 8-0-ás gólkülönbség, azaz jó passzban vagyunk. Jó lenne ezt a sorozatot minél tovább nyújtani. Nem lesz egyszerű, hiszen a hét végén azt a Füzesgyarmatot fogadjuk, mely ott topog a sarkunkban, s mindössze négy alkalommal szenvedett vereséget az idei bajnokságban. Eddig …