Ludasi Martin két megmozdulása döntött: MTK II-Jászberényi FC 0-2 (0-1)

Az NB III-as labdarúgó bajnokság hét végi fordulójában, már ma délelőtt letudtuk soros mérkőzésünket.

MTK II-Jászberényi FC 0-2 (0-1)

Csepeli-stadion, vezette: Újhelyi Tamás (Tákés Róbert, Kövér Tamás)

MTK II: Varga B. – Nagy M., Sziklási, Szekeres, Nagy Zs. – Schrammel, Bayer (Szabó Zs., szünetben) – Szuhodovszki, Varjú, Lamperth (Adorján, 81.) – Tóth Z. )Gréczi, szünetben). Edző: Pölöskei Gábor.

Jászberény: Menczeles – László, Szanyi, Hevesi-Tóth, Kis B. – Lukácsi (Galambos, 34.), Tisza (Túri, 20.), Lékó, Ludasi – Nagy R. (Körti, 69.), Farkas J. Edző: Arany László.

3. perc: Szabadrúgáshoz jutottunk az MTK kapujától 25 méterre, középről. A letett labda mögé Ludasi Martin állt és mesteri mozdulattal a bal alsó sarokba tekert, 0-1.

28. perc: Nagy Richárd jobb oldali beadását Ludasi 8 méterről a felső lécre fejelte.

70. perc: A hazaiak szabadrúgás-variációja után Túri az ötösünk bal sarkán, bravúros becsúszással mentett Gréczi elől.

81. perc: Farkas bal oldali beadását a tizenegyes pont magasságában lehúzta Varga, de kicsúszott kezéből a labda, éppen Hevesi-Tóth Tamás elé, ám csapatkapitányunk a nagy tömörülésben nem tudta a kapura emelni.

85. perc: Kürti tálalt a jobbösszekötő helyén egyedül érkező Farkas János elé, aki azonban addig várta a lövéssel, míg a hazai védők belevetődtek a labda útjába.

91. perc: Ludasi szerzett labdát a saját térfelünk közepén, óriási sprintbe kezdett a bal oldali vonal mellett, majd okosan keresztbe gurított a kapu előtt, a hosszún pedig érkezett Kürti Zsolt és három lépésről a léc alá bombázott.

A gyorsan megszerzett vezetés után úgy tűnt, izgalommentes kilencven perc vár csapatunkra, ám nem sikerült újabb gólt szereznünk. A szünet után aztán magunkra húztuk a kis-MTK-t, mely időnként szépen gurigázott, ám Menczeles Iván kapujára nem jelentett igazi veszélyt. A csattanó aztán a hosszabbításban érkezett, Ludasi Martin remek egyéni alakítása után végre feltettük a pontot az i-re.