Kiszenvedtük a megérdemelt győzelmet: Jászberényi FC-DVTK II 2-1 (0-1)

Ma délután az NB I-es Diósgyőr második gárdáját fogadtuk a harmadosztályú bajnokság idei harmadik fordulójában.

Jászberényi FC-DVTK II 2-1 (0-1)

Jászberény, 400 néző, vezette: Dobai János (Kövér Tamás, Bereczki Bence)

JFC: Miski – Szemere, Ilkovics, Lakatos B., Süttő – Sándor I. – Gresó, Király O., Szöllősi, Ludasi – Pálinkás. Edző: Német Gyula.

DVTK II: Pápai – Orosz M., Gönczi, Csávás, Tóth B., Boros, Zsiga, Korbély, Budaházi, Farkas M., Orosz D. Edző: Vég Csongor.

31. perc: Budaházi 20 méteres lövése megpattant Lakatos Bélán, az irányt változtatott labda becsapta Miskit és akadálytalanul vágódott az ellen oldali sarokba, 0-1.

75. perc: Két vendégvédő és Pálinkás összefutott a tizenhatos előterében, Pápai kapus fejjel még kibólintotta a labdát, érkezett Gresó és 18 méterről az üresen maradt kapuba lőtt, 1-1.

78. perc: Gresó bal oldali beadását Ludasi 8 méterről fejelte a hálóba, 2-1.

Csapatunk vért izzadva, de itthon tartotta a három pontot. Számtalan helyzetet dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, a vendégek kapusa vagy öt ziccert fogott, így sokáig úgy tűnt, hogy egyetlen kapura lövéssel elviszi a három pontot a kis-Diósgyőr. Az egyenlítő találat után azonban gyorsan sikerült újból bevenni a borsodiak kapuját, s ez már győzelmet ért.