Csak kibirkóztuk: Jászberényi FC-Tiszafüredi VSE 2-1 (1-1)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ma késő délután megyei rangadón fogadtuk a Tiszafüred együttesét a labdarúgó NB III második fordulójában. Eltiltás és sérülés miatt több játékosunkra sem számíthatott szakmai stábunk, így mindössze három mezőnyjátékos cserénk – köztük az eddig egyetlen NB III-as meccsen sem szerepelt fiatalunk, Polák Gergő – foglalhatott helyet a kispadon.

Jászberényi FC-Tiszafüred 2-1 (1-1)

Jászberény, 300 néző, vezette: Mencsik László (Berényi Ákos, dr. Ambrus Dániel)

JFC: Menczeles – László, Hevesi-Tóth, Kis B., Fejes – Mile – Háda (Lékó, 76.), Tisza, Ludasi, Szilágyi N. (Bálint A., 69.) – Wágner (Polák, 88.). Edző: Gelei Károly.

Tiszafüred: Gerhát D. – Vincze, Szövetes, Tóth T. (Szívós, 62.), Pesti – Sebe (Bozsó, 35.), Papp N., Kalóz – Székely, Boros, Benedek,  Edző: Csillag László.

5. perc: Mi rúgtunk szögletet és  mi kaptunk gólt … A füredi felszabadítás a felezővonal közelében megcsúszott Fejes János fején, Pesti elszáguldott a szabad labdával és nem hibázta el a ziccert, 0-1.

41. perc: Mile óriási bedobása átszállt a hosszú oldalra, Tisza pedig 7 méterről a hálóba lőtt, 1-1.

62. perc: Szövetes egy rosszul sikerült becsúszás után megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni.

83. perc: A füredi kapu előtti kavarodást követően a játékvezető piros lapot mutatott fel Kis Balázsnak.

85. perc: Mile Krisztián 25 méteres szabadrúgását bravúrral hárította Gerhát Dávid, a kipattanóra Tisza Kálmán reagált a leggyorsabban és közelről a kapuba kotorta a labdát, 2-1.

Ismét számtalan helyzetet dolgoztunk ki, mégis vért kellett izzadnunk, hogy megnyerjük a megyei rangadót a rendkívül szervezetten és kemény futballozó Tiszafüred ellen.