Jászberényi FC-Kecskeméti TE 2-3 (1-1)

Ma kora este, rekkenő hőségben lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését csapatunk. Vendégünk a szintén harmadosztályú, a 2020-21-es idényben feljutási reményeket szövögető Kecskemét volt.

200 néző, vezette: Pikó Attila

JFC: Csutorka – Micskó, Szanyi, Drávucz, Süttő – László – Szemere, Gergely, Lőrincz, Gábor – Pálinkás. Edző: Német Gyula.

II. félidő: Csutorka – Szabó T., Papp P., Ágoston, Süttő (Nyolcas) – Palcsó – Balogh B., Kurunczi, Lőrincz (Gábor), Borics – Nagy Sz.

KTE: Lékai – Erdős, Gál Sz., Urbán, Grünwald – Asztalos – Daróczi, Ludasi, Károly, Popgeorgiev – Tóth B. Edző: Gombos Zsolt.

II. félidőben pályára lépett: Mészáros D. (kapus), Szalai J., Gyarmati, Bodor, Vágó L., Edmilson, Karagó, Tomisic, Fehér.

Ezen a találkozón mutatkozott be csapatunkban a június közepén szerződtetett Gergely Péter és Gábor Lukács, illetve a héten próbajátékon lévő Lőrincz Attila és Nyolcas Máté. Szinte új fiúként köszönthették szurkolóink a tavaly májusban keresztszalag-szakadást szenvedett, s az elmúlt bajnoki esztendőt teljes egészében kihagyó, mára viszont teljesen felépült Szanyi Krisztiánt is.

Ugyanakkor a lelátón is több olyan játékos foglalt helyet, akikkel előrehaladott tárgyalást folytatnak vezetőink, s holnap bekapcsolódnak a közös munkába. A vendégeknél kezdőben kapott helyet a nyáron éppen tőlünk távozó Ludasi Martin.

35. perc: Szemere Balázst buktatta a tizenegyes pontot Urbán, a jogos büntetőt Süttő keményen a léc alá vágta, 1-0.

43. perc: Károly bal oldali kis szöglete után Popgeorgiev a tizenhatos sarkánál csinált egy cselt befelé, majd jobbal kilőtte a hosszú felső sarkot, 1-1.

A szünetben mindkét csapat szinte teljes sort cserélt.

50. perc: Szalai remekül lépett ki a jobbösszekötő helyén, jó tempóban kapta a labdát, s 10 méterről a léc alá bombázott, 1-2.

65. perc: Papp P. adta el a labdát a tizenhatos előterében, Szalai lecsapott rá, majd egy igazítás után, középről, 18 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-3.

80. perc: Gábor Lukács bolondította meg a kecskeméti védőket a bal oldalon, egészen az ötös sarkáig cselezte magát, majd egy leheletfinom mozdulattal a hosszú alsóba helyezett, 2-3.

86. perc: Nagy Szabolcs addig forgolódott a kecskeméti tizenhatos előterében, míg kicsikart magának egy lövőhelyzetet, 16 méteres bombáját a jobb kapufa hárította.