Így kell kezdeni egy bajnokságot: Cigánd-Jászberényi FC 1-2 (1-0)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ma délután megkezdődött a 2018-19-es harmadosztályú labdarúgó bajnokság. Csapatunk a pontvadászatnak nagy reményekkel neki vágó Cigánd otthonában lépett pályára.

Cigánd-Jászberényi FC 1-2 (1-0)

Cigánd, 500 néző, vezette: Sándor Csaba (Tőkés Róbert, Szabó Ferenc)

Cigánd: Hrabina – Répási, Kovács G., Fodor A., Molnár L. (Jóni, 77.), Baksa, Hryhoriy, Engel, Kis G. (Sánta, 65.), Varga K., Oláh (Timkó, 76.). Edző: Prisztács Tamás.

Jászberény: Menczeles – Szanyi, Hevesi-Tóth, Ilkovics (Bálint A., 57.) – Szemere, Sándor I., Szőllősi, Fejes – Herczeg (Szanku, 73.), Farkas J., Svedyuk (Lékó, 88.). Edző: Arany László.

16. perc: Az éppen Cigándról átigazolt Svedyuk Alex került ziccerbe, de Hrabinába bombázta a labdát.

30. perc: Újfent Svedyuk okozott zavart a hazai védelemnek, de Hrabina eszén ezúttal sem tudott túljárni a szélvész gyors szélső.

33. perc: Bal oldali beadás után Menczeles és Hevesi-Tóth nem értették meg egymást, ezt pedig Molnár László használta ki, közelről a kapu közepébe helyezte a labdát, 1-0.

55. perc: Szemere indította Farkast a jobb oldalon, centerünk pontos beadását Szőllősi Ferenc 6 méterről lőtte a hálóba, 1-1.

75. perc: Bálint Artúrt buktatták a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt Farkas János higgadtan értékesítette, 1-2.

89. perc: Lékó beadását Farkas 5 méterről, nagy helyzetben a kapu mellé passzolta.

Csapatunk mindvégig magabiztosan futballozva uralta a játékot, fölénye a második félidőben már gólokban is megmutatkozott, s ennek megérdemelt győzelem lett a vége.