Honvéd U19-Jászberényi FC 2-1 (1-0)

Szombaton délelőtt a legjobb magyar akadémia U19-es csapata ellen lépett csapatunk felkészülési mérkőzésen. Német Gyula vezetőedző nem volt könnyű helyzetben, sérülés és betegség miatt 6 játékosára sem számíthatott a fővárosban lejátszott találkozón.

Kispest, Magyar Futball Akadémia, műfüves pálya

U19: Dúzs – Buna, Török, Pekár, Benczenleitner, Kovács D., Feledy, Eördögh, Keresztes, Kerezsi, Németh B. Edző: Pinezits Máté.

A II. félidőben pályára lépett: Salka, Nyitrai, Kovács V., Széles, Krajcsovics, Szabó B., Benkő, Gyári.

JFC: Bonica – László, Palcsó (Papp P.), Szani, Süttő – Lukács, G. Bíró (Aranyos), Deli, Lőrincz, Pálinkás (Nagy Sz.) – Gémes (Micskó). Edző: Német Gyula.

14. perc: Gyors jobb oldali támadás végén az alapvonalról visszalőtt labdát Németh Barnabás az ötös sarkáról a hosszúba helyezte, 1-0.

57. perc: A bal oldali alapvonalról visszagurított labdát a balösszekötő helyén második hullámban érkező Krajcsovics 10 méterről a rövid sarokba bombázta, 2-0.

68. perc: A néhány perccel korábban pályára lépett Aranyos Mózes a jobbösszekötő helyéről, 22 méteres szabadrúgásból lepókhálózta a bal felső sarkot, 2-1.

A szikrózó napsütésben, de -5 fokos hidegben lejátszott találkozó első húsz percében többet foglalkoztak egymással a játékosok, mint a labdával. Ezt követően lehiggadtak a kedélyek, mindkét csapat elkezdett futballozni, így élvezhető, jó iramú találkozó kerekedett a meccsből. A kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzés második félidejében több komoly helyzetet is elhibázott csapatunk, így csak a szépítés jött össze.