Ez történt a huszonnyolcadik fordulóban

A huszonnyolcadik forduló találkozóit rendezték az NB III Keleti csoportjában a hét végén. Csapatunk – Menczeles Iván kiállítása után – tíz emberrel futballozva is magabiztos győzelmet aratott Nyírbátorban.

A listavezető Szolnoki MÁV a hosszabbításban kapott gólnak köszönhetően csak döntetlenre végzett a sereghajtó Cigánd ellen, így egy pontra felzárkóztunk mögé a táblázaton. Az ESMTK ugyanakkor idegenben is fölényes győzelmet aratott a kis-Diósgyőr ellen. A Füzesgyarmat érvényesítette a papírformát az SBTC-vel szemben, míg a Punok nagy csatában diadalmaskodott Gyöngyösön. A Sényő tét nélküli meccsen nyert a Tiszaújváros ellen, a Debrecen pedig nem kegyelmezett a kiesés elől menekülő Tállyának. Az Eger vesztett állásból fordítva, az utolsó percben nyert a Sajóbábony ellen.

Eredmények: Nyírbátor-Jászberényi FC 0-3, Szolnoki MÁV-Cigánd 1-1, DVTK II-ESMTK 0-4, Füzesgyarmat-Salgótarján 4-1, Gyöngyös-Putnok 1-2, Sényő-Tiszaújváros 2-0, DEAC-Tállya 3-1, Eger-Sajóbábony 2-1.