Békéscsaba-Jászberényi FC 2-1 (0-1)

Az új bajnokság előtti első felkészülési  mérkőzésén a Tiszaújvárosban edzőtáborozó, NB II-es Békéscsaba vendége volt csapatunk.

Tiszaújváros, 100 néző

Békéscsaba: Czinakó – Szalai, Nagy S., Szélpál, Babinecz – Károly, Bán, Zsilinszki, Király – Kovács Á., Ilyés.

II. félidőben pályára lépett: Uram, Dávid, Farkas, Mészáros M., Faragó, Pusztai, Dantevics, Varga T., Tóth D., Pantovics. Edző: Schindler Szabolcs.

JFC: Miski – Szemere, Szanyi, Ilkovics, Süttő – Szöllősi, Lakatos B., Sándor I., Ludasi – Gresó, Pálinkás.

II. félidőben pályára lépett: Csutorka – László, Penczner, Parázs, Zombori – Kátai, Győrfi, Szabó T., Olajos -Kaszab, Balogh B. Edző: Németh Gyula.

10. perc: Ludasi labdaszerzése után, Szemere remekül tekert a kapu elő a jobb oldalról, érkezett Gresó és 5 méterről  a hálóba lőtt, 0-1.

50. perc: Kapu előtti kavarodás után Pantovics 5 méterről a kapuba kotorta a labdát, 1-1.

63. perc: Bal oldali beadás után Tóth D. 8 méterről kihasználta fiatal védőink tétovázását és a hálóba helyezett, 2-1.

A szerdán az élvonalbeli Diósgyőr ellen 2-0-ra nyerő viharsarkiak ellen mutatkozott be hivatalos mérkőzésen a kispadon csapatunk új vezetőedzője, Német Gyula. A tavaszhoz képest átalakult csapatunk az első félidőben remekül futballozott és megérdemelten vezetett a szünetben. A térfélcserét követően öt próbajátékost és három ifistát tesztelt szakmai stábunk és az összeszokatlanságot kihasználva fordítottak a lila-fehérek.